بسته بندی نقش بسیار مهمی را د رفروش یک محصول ایفا می کنند . در مجموعه چاپ دمیرچی قصد داریم تا تعدادی از بسته بندی های معروف در جهان را که بسیار ترند بوده را مورد بررسی قرار دهیم .

بسته بندی تیفانی اند کو Tiffany & Co

تیفانی اند کو که یک شرکت انگلیسی در زمسنه تولید وطراحی جواهرات زینتی بسیار زیبا و لوکس می باشد دارای جعبه بسیار زیبایی برای جواهرات خود می باشد که نمونه ای از این بسته بندی را در تصویر زیر می بینید . به کار گیری رنگ و هویت در بسته بندی مذکور از مواردی می باشد که موجب لوکس تر شدن بسته بندی شده است .

بسته بندی شیرینی ماکارون لادوری 

این شرکت یک شرکت فرانسوی است که شرکتی ایتالیایی محسوب می شود. از مجموعه بسته بندی های زیبا و چشم نواز در دسته ی مواد غذایی می توان به بسته بندی این شرکت اشاره کرد که احترام بسیار بالایی را برای مشتری قائل می باشد.

بسته بندی بلو چنل یا بلو شنل 

بسته بندی بلو چنل نیز از دسته بسته بندی های خیلی محبوب در ایران می باشد . این شرکت فرانسوی از دسته شرکت های لوکس در زمینه طراحی و مد می باشد . از جمله بسته بندی های معروف این شرکت می توان به بسته بندی های ادکلن بلو شانل اشاره کرد.

بسته بندی فست فود مک دونالد 

از دسته بسته بندی هایی مه در زمینه ی غذاهای شاد و خیابانی می توان نام برد برند مک دونالد می باشد که در فست فودی ها هم خیلی از این فست فود تقلید شده است و بسته بندی موفق و محبوبی در سراسر جهان می باشد . این بسته بندی هم  بهداشتی بوده است و هم از نظر زیبایی و کیفیت بالای را دارا می باشد . با هم ببینیم نمونه ای از بسته بندی مک دونالد را که یک شرکت اقتصادی در جهان می باشد.

جعبه تحویل آمازون

از مجموعه کارتن هایی است که کاملا مینیمال می باشد و نمای بسیار زیبایی را دارد و هم چنین بسیار زیبا و ساده و هم چنین هیچ اضافه کاری را در بسته بندی های خود ندارد . جعبه تحویل دارای نمادی است که موجب ماندگاری بیش تر در ذهن خریدار می شود.

بسته بندی ارمس یا هرمس 

ارمس یک شرکت فرانسوی می باشد که به صورت تخصصی در زمینه مد و ساخت محصولات چرمی فعالیت می کند. از دسته بسته بندی های خیلی لوکس می باشد که فوق العاده حس لوکسی بالایی را به مخاطبین خود القا می کند.

نتیجه گیری 

بسته‌بندی بازیگر مهمی در موفقیت و جذابیت یک محصول است. برخی از بسته‌بندی‌های معروف در جهان از جمله بسته‌بندی‌های تیفانی اند کو، ماکارون لادوری، بلو چنل، فست‌فود مک‌دونالد و بسته‌ بندی ارمس به لطف استفاده از رنگ‌ها و هویت‌های منحصر به فرد، جذابیت و لوکسی را برای مشتریان فراهم می‌کنند. انتخاب بسته‌ بندی مناسب می‌تواند شناسایی برند و تأثیر مثبتی بر تجربه خرید مشتری داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *