پوستر چیست؟

پوسترها مواد چاپی بزرگی هستند که حاوی متن و تصاویر برای تبلیغ محصولات و خدمات یک شرکت هستند. پوسترها معمولا در فروشگاه ها، مراکز خرید و سایر مکان های عمومی با ترافیک سنگین دیده می شوند.

تعریف و معنی پوستر

پوسترها ابزارهای بازاریابی هستند که کسب و کارها و سازمان ها از آنها برای معرفی برند خود به بازار مصرف استفاده می کنند.

این به این معنی است که پوسترها برای ارائه جزئیات محصولات، خدمات یا رویدادها به مخاطبان هدف استفاده می شوند.

 

نقش و طراحی پوستر 

در دنیای امروز، پوستر چیزهای زیادی است. این می‌تواند یک پین‌آپ از افراد مشهوری باشد که از مجله‌ای پاره می‌کنید، تبلیغی که در مترو می‌بینید، عکس های تبلیغاتی که در اتاق خود چسپانده اید ، تبلیغی برای کنسرت در کنار ساختمان، اطلاعیه‌ای از وزارت بهداشت و درخواستی برای رای دادن یا ندادن به یک نامزد خاص لیست بی پایان است. اما در ابتدایی ترین شکل خود، پوستر یک تبلیغ موقت از یک ایده، محصول یا رویداد است که در یک فضای عمومی برای مصرف انبوه قرار داده شده است.

 

درست مانند زبان، هیچ داستان منشأ قطعی درباره زمان و مکان ظاهر شدن اولین پوستر وجود ندارد. شواهدی از تابلوها و آثار باستانی پوستر مانند وجود دارد که قدمت آن به مصر باستان بازمی‌گردد، زمانی که یک صاحب کسب‌وکار حرفه‌اش را در کنار مغازه‌اش یا در روم باستان انجام می‌داد، زمانی که حمام‌ها و میخانه‌ها با تخته‌های سفالی نشان داده می‌شدند که دارای متن و نمادهایی برای نشان دادن فعالیت‌ها بود. در داخل صورت گرفت. حتی در ویرانه‌های پمپئی، به نظر می‌رسد تابلوهایی وجود دارد که بوردلو را تبلیغ می‌کنند – یک شی فیزیکی که ثابت می‌کند تا زمانی که چیزی برای فروش یا تجارت وجود داشته است، انسان راهی برای تبلیغ آن پیدا کرده است. در شرق، چاپ چوبی ابتدایی در اوایل 3000 سال قبل از میلاد وجود داشت، جایی که نوارهای ابریشم دارای تصاویر تزئینی یا تکه‌هایی از متن نمایشی بود. اینها لزوماً پوستر یا علائم نبودند،

در دهه 1440، چاپخانه گوتنبرگ تکرار صورت‌حساب‌ها را برای تبلیغ یک ایده، رویداد یا محصول آسان‌تر کرد و در نتیجه برخی از علائم کوچکی که نمایش‌های شکسپیر از اواخر دهه 1500 را تبلیغ می‌کردند، ظاهر شد. در سال 1631، Théophraste Renaudot شروع به چاپ  La Gazette کرد، اولین روزنامه هفتگی، که مهم ترین در تاریخ پوستر، اولین آگهی های شخصی شناخته شده را برای تبلیغ مشاغل و خدمات موجود در گوشه و کنار پاریس نشان می داد. تقریباً 150 سال بعد، در سال 1786، ویلیام تایلر اولین آژانس تبلیغاتی اختصاصی را در لندن افتتاح کرد و شبکه‌ای از چاپگرهای کوچک روزنامه‌های منطقه‌ای را با کسانی که مشتاق تبلیغ در جوامع خاص خود بودند، ایجاد کرد.

طبقه بندی مخاطب در تبلیغات و پوستر 

با این حال، همه این نمونه ها محدود هستند. روزنامه‌ها هزینه‌ای دارند و به وضوح برای مخاطبان مردانه، باسواد و طبقه بالاتر طراحی شده‌اند. صورت‌حساب‌ها فقط می‌توانست به دست کسانی برسد که از یک توزیع‌کننده خاص عبور می‌کردند، و باز هم برای مؤثر بودن باید خوانده می‌شد. حتی با وجود یک دستگاه چاپ، بازتولید پوسترها و اطلاعیه های کوچک آن روز پرهزینه و وقت گیر بود – و تنها صفحات زیادی از متن میخکوب شده است که یک نفر می تواند واقع بینانه متوقف شود و بخواند. آنها چشم نواز نبودند – در واقع، تقریباً یکسان به نظر می رسیدند. از سه فوت دورتر، آگهی یک نمایشنامه تقریباً از آگهی یک خیاط قابل تشخیص نیست.

تاریخچه پوستر در پاریس !

تغییر واقعی بازی، تولد لیتوگرافی رنگی (به طور خاص، کرومولیتوگرافی) بود که در اواخر دهه 1870 به شهرت رسید. در حالی که در آن زمان انواع این تکنیک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفت، ژول شرت به عنوان اولین صنعتگری شناخته می شود که واقعاً پتانسیل آن را در دنیای تبلیغات مشاهده کرد – از این رو نام مستعار او: پدر پوستر.

شرت با ایجاد بیش از 1000 پوستر در طول زندگی خود، شهروندان پاریس را با طرح های پاستلی حبابی که همه چیز را از نمایش های کاباره گرفته تا دوچرخه را تبلیغ می کرد، مسحور کرد. تصاویر او به معنای واقعی کلمه هر دیوار عمومی موجود را می پوشاند و خیابان ها را به یک گالری هنری واقعی تبدیل می کند. گربه ای که در طراحی او برای Dubonnet ظاهر شد، یک شبه به یک سلبریتی تبدیل شد (از آن سگ اینستاگرام مارنی استفاده کنید!)، و زنان جوشان (مخصوصاً یک مو قرمز با لباس زرد) که تصاویر او را پر می کردند، “Chérettes” نام گرفتند – یک فرقه جدید- مانند نماد زیبایی برای جمعیت زن برای تقلید.

ناگهان تبلیغاتی برای همه در نظر گرفته شد. آنها متحد کننده بزرگ فرهنگی بودند – تصاویر روشن برای جلب توجه رهگذران صرف نظر از کلاس، تحصیلات یا جنسیت با یکدیگر رقابت می کردند. زبان بصری با شخصیت‌ها و موقعیت‌های نمادین توسعه یافت. مفاهیم فروش از طریق رابطه جنسی، شوخ طبعی و ترس متولد شدند – و عموم مردم آن را دوست داشتند.

 

البته با این سابقه این سوال پیش می آید که آیا پوستر یک اثر هنری است؟
در کجای طیف بین هنر و طراحی قرار دارد؟

پاسخ اول به هر دو بله است. همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردم، پوستر هنر بالایی نیست. هرگز قرار نبود در موزه نگهداری شود یا حتی برای آیندگان نگهداری شود. هدف آن به اندازه تبلیغات تلویزیونی امروزی زودگذر و هدفمند است. با این حال، بزرگترین هنرمندان پوستر توانستند رسانه را فراتر از قلمرو تبلیغات صرف کنند و تصاویری به زیبایی  المپیای مانه یا نیلوفرهای آبی  مونه  خلق کنند.. این طراحان جوهره هنرهای زیبا را به خیابان ها آوردند و انحصار و امتیاز آن را حذف کردند. در عین حال، پوسترها به عنوان مصنوعات دوران خود عمل می کنند و نحوه مصرف مردم از فرهنگ خود و محصولات ساخته شده برای خدمت به آن را روشن می کنند. من یک بار پوستری را دیدم که در تبلیغات زیر بغل بالکن مخملی ساخته شده بود – به معنای واقعی کلمه محصولی ساخته شده بود تا جاسوسی از همسایگان خود را راحت تر کند، یک سرگرمی کاملاً قابل قبول و عادی در سال 1901.

پوسترها با هدف خاص و جذب کننده و تبلیغاتی برای مشتری عرضه می شود ، و بنابراین در محدوده طراحی قرار می گیرند. در جایی که هنر زیبایی را ارائه می‌کند یا بیننده را به چالش می‌کشد تا متفاوت فکر کند، پوسترها از تصاویر برای ایجاد واکنش واضحی استفاده می‌کنند که مخاطب را وادار می‌کند محصولی که در تصویر نشان داده شده را بخردو چیزی را تبلیغ بنماید.

یک اقدام خاص، معمولاً مرتبط با تجارت، وجود دارد که در پشت هر پوستر در نظر گرفته شده است. المپیای مانه این کار را نمی کند. و در حالی که پوسترهای بزرگ را می توان به دلیل زیبایی هنرمندانه شان قدردانی کرد – و حتی گاهی اوقات توسط هنرمندان اصلی مانند لوترک ساخته می شوند – آنها چیزی بیش از هنر هستند. آنها روش های ارتباط ساده ای هستند که می توانند به سرعت توسط گسترده ترین مخاطبان قابل درک و هضم شوند. اگر پوستر در بیان این ایده کوتاهی کند،

به این ترتیب، پوسترها در فضای مرزی پیچیده بین هنر و طراحی، هنر و مصنوع قرار می گیرند. آنها بر یک لحظه خاص در زمان نور می افکنند و ارزش ها و علایق آن فرهنگ را از طریق دریچه ای زیباشناختی دلپذیر به نمایش می گذارند. دوری از آن دوران و افزایش ارزش بازار آنها ممکن است باعث شود مخاطبان معاصر آنها را زیر چتر هنرهای زیبا قرار دهند. با این حال، ما هرگز نباید ارزش زیبایی شناختی آنها را از هدف اصلی آنها جدا کنیم. پوستر هنر خیابان، هنر مردم و هنر تجارت است.

 

الزامات یک پوستر چیست؟

عناصر مختلف یک پوستر خوب را می سازند، از جمله مواد استفاده شده، انتخاب رنگ، ایده طراحی، قالب یا طرح و پیام.

 

چرا پوسترها مفید هستند؟

پوسترها ابزار تبلیغاتی مفیدی برای انتقال پیام شرکت به مخاطبان بیشتر با قیمتی بسیار ارزان تر از تبلیغات رادیویی و تلویزیونی هستند.

 

پوستر چند رسانه ای چیست؟

پوسترهای چند رسانه ای ابزارهای آموزشی هستند که مؤسسات آموزشی از آنها برای حمایت از یادگیری دانش آموزان از طریق ابزارهای تعاملی استفاده می کنند.

 

چه اطلاعاتی باید روی پوستر باشد؟

پوسترها از چهار جزء اصلی شامل عنوان، گرافیک، عناصر متنی و فضای سفید تشکیل شده اند.

 

چرا پوستر تبلیغاتی بهترین است؟

پوسترهای تبلیغاتی بهترین ابزار بازاریابی در دسترس شرکت های مختلف و یکی از مقرون به صرفه ترین ابزار برای تبلیغات محصولات و خدمات هستند.

 

پوستر تبلیغاتی چگونه است؟

پوسترهای کمپین باید دارای پیام قوی و مثبت با استفاده از کلمات و تصاویر نمادین با اطلاعات کلی در مورد کمپین باشند.

 

چگونه یک پوستر را در چندین صفحه چاپ کنیم؟

هنگام چاپ چند نسخه از یک پوستر، با تبدیل پوستر به یک فایل PDF شروع کنید، آن را در Adobe Reader باز کنید و سند را در زیر گزینه پوستر چاپ کنید.

 

پوستر دیجیتال چیست و چگونه آن را می سازید؟

پوسترهای دیجیتال ابزارهای بازاریابی هستند که در بستر دیجیتال وجود دارند و افراد می توانند این پوسترها را از طریق نرم افزارهای مختلف یا وب سایت هایی که قالب ها را به کاربران ارائه می دهند تهیه کنند.

 

مزایای پوستر برای تبلیغات چیست؟

استفاده از پوستر به عنوان بخشی از کمپین های تبلیغاتی باعث صرفه جویی در هزینه، افزایش دید شرکت، افزایش اعتبار، افزایش شانس یادآوری و ایجاد فراخوان برای اقدام می شود.

 

چرا چاپ پوستر برای کسب و کار شما مهم است؟

پوسترها ابزارهای عالی برای تبلیغات و بازاریابی محصولات و خدمات هستند زیرا همه کاره، مقرون به صرفه و کارآمد در جلب توجه مخاطبان هستند.

 

شماره های تماس با مجتمع چاپ دمیرچی به شرح زیر می باشد .

تلفن ثابت : 021-44987658

تلفن همراه : 09121435281

در سریع ترین زمان ممکن با شما در ارتباط هستیم .