آشنایی با بسته بندی فست فود

در مطلب قبل انواع بسته بندی مواد غذایی را معرفی کرده ایم.

همه ما عاشق فست فود هستیم که ممکن است در یک روز تقلب یا هر روز حکاکی تنبلی از خوردن آن لذت ببریم. یک چیز وجود دارد که در برندسازی همه مواد غذایی بسیار رایج است این است که هرگاه محیط اطراف و احساسات کلی آن را بررسی کنید، باعث ایجاد گرسنگی می شود. ما دوست داریم از آن دیدن کنیم و پیتزای تازه داغ، برگر، نودل یا هر فست فود دیگری بخوریم.

در مورد فست فود ، مردم معمولاً از چه بسته بندی استفاده می کنند؟

به طور کلی بسته بندی فست فود دارای انواع زیر است:

1. بسته بندی فوم پلاستیکی یکبار مصرف

بسته بندی پلاستیکی 2.PP

3. بسته بندی فست فود کاغذی

4. بسته بندی زیست تخریب پذیر

در زیر به انواع بسته بندی فست فود، مزایا/معایب آنها و زمان استفاده از آنها خواهیم پرداخت.

بسته بندی فوم یکبار مصرف فست فود

بسته بندی فوم یکبار مصرف فست فود عمدتا در این نوع بسته بندی استفاده می شود:
جعبه ناهار فوم یکبار مصرف
کاسه فوم یکبار مصرف

در مطلب قبل انواع بسته بندی مواد غذایی را معرفی کرده ایم. با این حال، در حال حاضر مردم عموماً برای فست فود از چه بسته بندی استفاده می کنند؟

جزء اصلی بسته بندی فوم فوم یکبار مصرف دارای دو جزء اصلی پلی پروپیلن PP و پلی استایرن PS می باشد. این عایق، مقاوم در برابر فشار و ارزان است که به این معنی است که به طور گسترده استفاده می شود. با این حال، این رویکرد مشکلات خاص خود را دارد که به آن آلودگی سفید نیز می گویند.

درباره  آلودگی سفید

آلودگی سفید اثر منفی ناشی از زباله های پلاستیکی است. بسته بندی فوم یکبار مصرف یکی از منابع آلودگی است. بقیه کیسه های پلاستیکی، لیوان های پلاستیکی و سایر مواد پلاستیکی هستند.

خطرات بسته بندی فوم یکبار مصرف فست فود

یکی از بزرگترین خطرات آن در این نوع بسته بندی فست فود این است که وقتی دمای غذا از 65 درجه بیشتر شود، مواد سمی مانند بیسفنول A آزاد می کند و به غذای شما نفوذ می کند.

علاوه بر این، بسته بندی فوم یکبار مصرف پلاستیکی بی کیفیت (پلی پروپیلن که به طور کامل پلیمریزه نشده است) دارای دایمرها و تریمرهای باقیمانده است. آنها برای سلامتی ما مضر هستند.

چگونه خطرات را کاهش دهیم

برای جلوگیری از مشکلات بسته بندی مواد غذایی، زمانی که نیاز به بسته بندی غذای گرم دارید، نوع بسته بندی مناسب را انتخاب کنید.

نکته مهم دیگر این است که حتما تاریخ چاپ شده و علائم بازرسی کیفیت و ایمنی در قسمت بیرونی بسته بندی را بررسی کنید.

اگر فونت چاپ شده تمیز یا واضح باشد و علائم کیفیت و ایمنی وجود داشته باشد، به طور کلی واجد شرایط است.

بسته بندی فست فود پلاستیکی PP

بسته بندی فست فود پلاستیکی PP از پلی پروپیلن ساخته شده است.
این نوع بسته بندی فست فود در مقایسه با نوع دیگر پلی پروپیلن، مزیت بیشتری در تحمل دماهای بالا دارد.

ظاهر کلی بسته بندی فست فود پلاستیکی PP

ظاهر این نوع بسته بندی فست فود شفاف، قوی، غیر سمی و بی ضرر است.
جعبه های قفل معمولاً در جایی هستند که ما این نوع مواد را می بینیم (تصویر زیر را بررسی کنید).

ظاهر این نوع بسته بندی فست فود شفاف، قوی، غیر سمی و بی ضرر است.

جعبه های قفل معمولاً در جایی هستند که ما این نوع مواد را می بینیم (تصویر زیر را بررسی کنید).


کاغذ 
بسته بندی فست فود:

این نوع بسته بندی کاغذی معمولا در این نوع بسته بندی دیده می شود:

1.جعبه کاغذی

2.کاسه کاغذی

3. کیسه کاغذی

مواد اولیه بسته بندی کاغذی بیشتر به عنوان بسته بندی کاغذ کرافت شناخته می شود ، اما این تنها نسخه نیست. 5 نوع بسته بندی کاغذی در زیر ذکر شده است:

فیبر گیاهی:

مواد اولیه آن الیاف زراعی مانند کاه برنج، کاه گندم، باگاس و کاه است. بنابراین، چنین محصولاتی از نظر قیمت رقابتی هستند. علاوه بر این، بسته‌بندی فست‌فود با فیبر گیاهی دور ریخته می‌شود که می‌تواند خاک حاصلخیز را پرورش دهد. همچنین می توانید آنها را برای خوراک دام جمع آوری کنید

کرافت

بسته بندی طبیعی کرافت برای ظروف فست فود بسیار مناسب است، زیرا 100٪ قابل بازیافت هستند و بسیاری از آنها از کاغذ کرافت بازیافتی ساخته شده اند. بسته بندی مواد غذایی روزانه حجم زیادی مصرف می شود، بنابراین اگر به جای ظروف کاغذی قابل بازیافت از ظروف پلاستیکی برای بسته بندی مواد غذایی استفاده کنیم، باعث آلودگی بسیار جدی محیط زیست می شود. بنابراین، امروزه مردم تمایل دارند از بسته بندی جعبه مواد غذایی کاغذی کرافت سازگار با محیط زیست استفاده کنند.

کیسه کاغذ کامپوزیت

معمولا دو یا چند لایه از مواد با هم وجود دارد. مواد متداول عبارتند از DAO: BOPP (سبک)، MOPP (گنگ)، زرد، سفید و کاغذ کرافت.
نایلون، کاغذ، PET، VMPET (PET با روکش آلومینیوم)، PVDC، NY، AL (آلومینیوم خالص)، CPP، RCPP (CPP پخت و پز)، PE، VMCPP (CPP با روکش آلومینیوم)

نایلون، کاغذ، PET، VMPET (PET با روکش آلومینیوم)، PVDC، NY، AL (آلومینیوم خالص)، CPP، RCPP (CPP پخت و پز)، PE، VMCPP (CPP با روکش آلومینیوم) مقوای ویژه برای بسته بندی یکبار مصرف که عمدتاً از خمیر کاه ساخته شده است:

از افزودنی های شیمیایی برای بهبود کیفیت خمیر کاه برای بهینه سازی فناوری کاربرد استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که عملکرد آن به خواص فیزیکی خمیر چوب نزدیک است. در عین حال، می‌تواند هزینه تولید مقوای ظروف و کاغذ بازیافتی را کاهش دهد و مشکل فزاینده مواد خام خمیر کاغذ را کاهش دهد.

محصولات قالب گیری خمیر کاغذ:

قالب گیری خمیر یک فناوری کاغذسازی سه بعدی است. اشکال خاص آنها توسط یک قالب مخصوص روی دستگاه قالب گیری قالب گیری می شود. در این فرآیند ماده اولیه کاغذ باطله است.

با این حال، همه این نوع بسته بندی های کاغذی فرآیند تولید مشابهی دارند که به طور کلی به دنبال این مراحل هستند:

1. ابتدا از ابزارهای مهر زنی و شکل دهی برای انجام فشرده سازی استفاده کنید.

2. دوم، افزودنی های شیمیایی روی سطح را نقشه برداری کنید. این عامل شیمیایی می تواند از نشت آب جلوگیری کند.

مزایای بسته بندی کاغذی برای صنایع فست فود

استفاده از بسته بندی کاغذی در صنعت فست فود دارای چند مزیت است از جمله:


غیر سمی

بسته بندی اغلب با استفاده از مواد شیمیایی که نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای کسانی که محصول را حمل می کنند نیز مضر هستند، سفید و رنگ می کنند.

به جای جوهر سنتی مبتنی بر نفت، به دنبال رنگ های طبیعی و غیر سمی مانند سویا باشید. همچنین بازیافت کاغذهایی که با نی یا سویا تولید شده اند بسیار ساده تر است .

راحت

می توانید آنها را همپوشانی کنید. یعنی برای حمل و نقل راحت هستند.

نیاز به راحتی تأثیر زیادی در تحویل رستوران داشته است. مشتریان می توانند در حین سفر غذا سفارش دهند و بخورند، یا بدون نیاز به پختن یا شستن ظروف، غذا را در امنیت و آسایش خانه خود خریداری کنند.

این بدان معنی است که هنگام طراحی بسته بندی تحویل غذا باید راحتی را در نظر بگیرید . باید سبک باشد، حمل آن آسان باشد و قابل درزگیری مجدد باشد (بنابراین نیازی به خوردن یک جرعه نداشته باشید).

به عنوان مثال، اگر شما یک رستوران متخصص در رشته فرنگی هستید، ممکن است مغازه بیرون‌فروشی یک دسته دستی در بالای آن داشته باشد. یا، اگر به ساندویچ‌ها علاقه دارید، این کار را به روش Eat&Go انجام دهید و لوله‌های آکاردئونی را ارائه دهید که با غذا خوردن کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شوند. نتیجه نهایی چیزی است که باید در جیب مشتری گذاشت.

مواد سازگار با محیط زیست

شما می توانید آنها را بازیافت کنید و با آن می توانید به طور کامل از منابع استفاده کنید. این نیز مزایای اقتصادی و اجتماعی خوبی را نشان می دهد

بسته بندی زیست تخریب پذیر

مواد زیست تخریب پذیر مواد پلیمری هستند که تحت تأثیر میکروارگانیسم هایی که در طبیعت وجود دارند مانند باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها می توانند تجزیه شیمیایی، بیولوژیکی یا فیزیکی یا هیدرولیز آنزیمی شوند. مطلوب ترین مواد زیست تخریب پذیر از منابع تجدید پذیر به دست می آیند. پس از تخریب، می تواند توسط موجودات زنده مورد استفاده مجدد قرار گیرد. بهترین محصولات دی اکسید کربن و آب است تا تولید و استفاده از این ماده در چرخه طبیعی گنجانده شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *