مقدمه ای بر چاپ تقویم

از آنجایی که تقویم ها ابزارهای بازاریابی عالی برای تبلیغات تجاری هستند، امروزه مجموعه گسترده ای از تقویم های منحصر به فرد موجود است. بسته به مشخصات طراحی خود می‌توانید از بین تقویم‌های پوستری، تقویم دیواری، تقویم کارتی، تقویم‌های زین‌دار و تقویم‌های سیم‌پیچ، فقط به چند مورد اشاره کنیم.

اگر قصد دارید برای ارتباطات تجاری و مشتریان خود تقویم بفرستید، به خاطر داشته باشید که اینها فرصت شگفت انگیزی را برای برند شما فراهم می کند تا در تمام طول سال در ذهن آنها باشد. بنابراین، شما می خواهید با تقویم های جلب توجه و متمایز از جمعیت بیایید.

تم مناسب برای تقویم خود انتخاب نمایید

سعی کنید چندین مفهوم یا مضامین برای تقویم ارائه دهید و از همکاران خود بازخورد بگیرید. چه با موضوع کلی شرکت مطابقت داشته باشد یا یک مفهوم جذاب تری ایجاد کنید که برای مخاطبان هدف خود جذاب باشد، مطمئن شوید که موضوع منسجم، جذاب و واضح است. برای این کار بهتر است تا نمونه هایی از تقویم های چاپ شده با تم های مختلف را مشاهده نمایید. با انجام این کار تقویم خیلی موفق تری را طراحی و چاپ خواهید نمود. در تجارب اولیه به دلیل نداشتن تجربه ی لازم در طراحی تقویم ممکن است که تقویم مورد نظر تقویم مناسبی به عمل نیاید .

تعداد ماه ها و روزها را در نظر بگیرید

با رد نظر گرفتن تعداد روزها و ماه های یک سال شما به راحتی می توانید جای مناسب برای این موارد را کنار گذاشته و به نسبت فضایی که دارید تقویم مناسب تری طراحی کنید. این مورد به این دلیل مهم است که ، در چاپ تقویم شما باید موارد مهم را در نظر بگیرید و تقویم مورد نظر را به خوبی چاپ و طراحی کنید. برخی از تقویم ها کوچک هستند برای طراحی یک تقویم خوب باید این موارد را رعایت نمایید.

در مورد تعداد صفحات تصمیم بگیرید

هنگامی که تصمیم گرفتید برای هر صفحه چند ماه می خواهید، باید در نظر بگیرید که آیا چاپ دو طرفه را انتخاب می کنید یا خیر. اگر این کار را انجام دهید، تعداد کافی صفحه در تقویم به مشتریان خود ارائه خواهید داد .

در مورد یک پیام فکر کنید

برای صفحات یک متن مناسب که بهتر است پیام تبلیغاتی یا از اهداف های تبلیغاتی برند است را رد نظر بگیرید. فراموش نکنید که تقویم همواره یک گزینه بسیار مناسب برای تبلیغات می باشد. تقویم ها با هدف تبلیغاتی برای مخاطبین عرضه خواهند شد و همواره باید به این موضوع توجهع لازم را داشته باشید.

تصاویر با کیفیت بالا را انتخاب کنید

بعد از اینکه در مورد پیام و مفهوم تقویم تصمیم گرفتید، گام بعدی این است که به دنبال تصاویر با کیفیتی باشید که تمپلیت شما را تکمیل کنند. استفاده از تصاویر بی کیفیت موجب می شود تا تقویم شما نمای زشتی گرفته و برای مخاطب هیچ جذابیتی نداشته باشد.

استفاده درست از فضا

چه در حال طراحی تقویم های جیبی، دیواری یا رومیزی باشید، باید پیام و تصاویر شما به طور مناسب و دقیق رد فضای مورد نظر شما ایجاد شوند. مهم‌تر از همه، شما می‌خواهید که گیرندگان تقویم‌هایتان آن‌ها را جالب بدانند. فراموش نکنید که مقداری فضا برای یک صفحه مقدماتی که شرکت شما، دستاوردهای آن، خدمات اجتماعی و ویژگی های تعیین کننده آن را برجسته می کند، بگذارید.

طراحی شما باید سریع مخاططب را به هدف برساند

اگر می‌خواهید یک تقویم منحصربه‌فرد طراحی کنید، مطمئن شوید که جذاب و خواندن آن آسان است. از آنجایی که در طول سال از آن استفاده می شود، باید یک نمایش تاریخ کاربردی را برای تقویم خود انتخاب نمایید. این کار سبب می شود تا تقویم مناسبی را طراحی نمایید. همچنین کاربران تقویمی را که جذاب باشد و سهولت در بخش بصری را داشته باشد بیش تر مورد اهمیت و توجه قرار می دهند.

مطمئن شوید که تبلیغات شرکت خود را نیز شامل می شود

معمولاً از تقویم ها برای به خاطر سپردن قرار ملاقات ها و وظایف مهم تجاری استفاده می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، این یک حرکت هوشمندانه است که تبلیغات و رویدادهای آینده شرکت شما را شامل شود، بنابراین مشتریان شما از فروش و محصولات جدید آگاه هستند و می توانند از پیشنهادات انحصاری استفاده کنند.


تقویم خود را به یک نمونه کار تبدیل کنید

اگر از تقویم برای نشان دادن کارهایی که کسب و کارتان انجام می دهد استفاده می کنید، تقویم را به یک نمونه کار عالی تبدیل کرده اید! هر ماه فرصتی عالی برای نمایش استثنایی ترین طرح ها، خدمات و/یا محصولات شماست.

مرحله مهم چاپ 

هنگامی که تقویم طراحی شد، مرحله نهایی در فرآیند چاپ تقویم است . با چاپگر آنلاین خود جلسه ای داشته باشید تا درباره تکنیک های چاپی که با پیام یا موضوع منحصر به فرد تقویم با استفاده آسان کار می کند، بحث کنید. حتماً در مورد کاغذهای مات یا براق و نوع صحافی تصمیم بگیرید: سیم پیچی یا منگنه دوخته شده با زین.

 

چاپ تقویم با بالاترین کیفیت

چاپ دمیرچی با سال ها تجربه در زمینه ، چاپ و بسته بندی تقویم و سایر اقلام چاپی را با بالاترین کیفیت و در کمتریم زمان ممکن به چاپ می رساند . برای سفارش انواع تقویم ، از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *