چاپ چه تاثیری بر روی تبلیغات می گذارد؟

چاپ و تبلیغات یکی از تایین کننده ترین و مهم ترین عوامل در دنیای کار و شغل می باشد .می توان پیدایش تبلیغات را از چاپ دانست.

تبلیغات چاپی نوعی بازاریابی است که از رسانه های چاپی فیزیکی برای دستیابی به مشتریان در مقیاس وسیع استفاده می کند. تبلیغات به صورت چاپی در انواع مختلف نشریات مانند روزنامه، مجلات، بروشورها یا پست مستقیم چاپ می شوند.

 

4 نوع تبلیغات چاپی قدرتمند

رسانه های چاپی به شما امکان می دهد نام تجاری و محصولات خود را در قالب های مختلف به نمایش بگذارید . برخی از موثرترین انواع تبلیغات چاپی عبارتند از:

1. روزنامه

تبلیغات روزنامه هنوز به عنوان یک ابزار بازاریابی مفید برای رساندن پیام به مخاطب خاص مورد توجه قرار می گیرد. مصرف کنندگانی که روزنامه می خوانند فعال و جذاب هستند. تبلیغات روزنامه نیز مقرون به صرفه، قابل اعتماد هستند و تأثیری ماندگار ایجاد می کنند.

2. مجله

آگهی‌های مجلات می‌توانند برند شما را در مرکز نشریات محبوب در منطقه‌ای نزدیک یا ایالات متحده قرار دهند. نمایشگرهای با کیفیت بالا می‌توانند جمعیت‌شناسی یا صنعت خاصی را هدف قرار دهند و مدت‌ها پس از بستن مجله با خوانندگان همراه شوند. به علاوه، وقتی صحبت از تبلیغات مجلات می شود، فقط خلاقیت خود را محدود می کند.

3.کاتالوگ

حتی در دنیای فناوری محور، ابزارهای بازاریابی اندکی شما را در ارتباط مستقیم با مخاطبان و همچنین کاتالوگ ها قرار می دهند. کاتالوگ ها قدرت، اعتبار و نام تجاری شما را در قالب یکسان ایجاد می کنند. آنها اطلاعات زیادی را در خود نگه می دارند که می توانید در یک جلسه بین صدها نفر توزیع کنید. به علاوه، کاتالوگ ها یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطلاع رسانی در مورد کسب و کار شما هستند.

آیا تبلیغات چاپی هنوز موثر است؟

پاسخ قطعا بله می تواند باشد.

در حالی که درست است که تبلیغات دیجیتال از تبلیغات چاپی به عنوان شکل پیشرو بازاریابی در ایالات متحده پیشی گرفته است، چاپ به این زودی ها از بین نمی رود. نرخ تبدیل بالا، جمعیت قوی مخاطب، شهرت شرکت و قالب تعاملی منحصر به فرد چاپ آن را سال به سال در جریان اصلی بازاریابی نگه می دارد. بیایید به برخی از مزایای چاپ نگاهی بیندازیم.

1. تبلیغات چاپی به روشی منحصر به فرد به دست مردم می رسد

افراد با تبلیغات چاپی به روش هایی متفاوت از تبلیغات دیجیتال تعامل دارند. به عنوان مثال، یک بیننده شانس بسیار بیشتری برای یادآوری یک آگهی در قالب چاپی نسبت به دیجیتال دارد. همچنین، مصرف کنندگان به طور کلی ارزش بیشتری برای محصولات و خدماتی که در چاپ می بینند نسبت به آنلاین ارزش قائل هستند.

این روندهای فعلی در بازاریابی را در نظر بگیرید:

 • مشتریان زمان بیشتری را صرف بررسی تبلیغات چاپی می کنند.
 • میزان اطلاعاتی که مشتری جذب می کند با تبلیغات چاپی بیشتر است.
 • واکنش احساسی پس از خواندن یک آگهی چاپی بسیار بیشتر است.
 • مصرف کنندگان مایلند پس از مشاهده یک آگهی چاپی بیشتر هزینه کنند.
 • بینندگان ناخودآگاه محصولات موجود در تبلیغات چاپی را ارزشمند می بینند.

 

2. تبلیغات چاپی باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می شود

یک شرکت می‌تواند هزاران دلار برای ساخت یک وب‌سایت، تنظیم دقیق کمپین ایمیل یا گسترش دامنه بازار خود در رسانه‌های اجتماعی هزینه کند. با این حال، آنها ممکن است هنوز در ایجاد نوع اعتباری که اعتماد به برند را ایجاد می کند، شکست بخورند. بخشی از دلیل این امر این است که اینترنت مملو از اطلاعات نادرست و گمراه کننده است.

به همین دلیل، چاپ همچنان قابل اعتمادترین منبع تبلیغات است. هنگامی که یک مصرف کننده یک آگهی چاپی را مشاهده می کند، به طور خودکار تصور می کند که از یک شرکت معتبر و معتبر تهیه شده است.
10 مورد برتر رتبه بندی شده که بیشترین درصد اعتماد مصرف کننده را به دست آورده اند عبارتند از:

 1. تبلیغات تلویزیونی
 2. آگهی های روزنامه
 3. تبلیغات مجله ای
 4. بیلبورد/تبلیغات در فضای باز
 5. تبلیغات رادیویی
 6. ویدیوهای آنلاین
 7. کاتالوگ ها
 8. نتایج موتورهای جستجو
 9. شبکه های اجتماعی
 10.  تبلیغات در دستگاه های تلفن همراه

در حالی که تلویزیون و رادیو هنوز بر بخش بزرگی از تبلیغات تسلط دارند، روزنامه ها، مجلات و بروشورها همچنان بالاترین سطح اعتماد مصرف کننده را به خود جلب می کنند.

3. هدف گیری جمعیت شناختی مخاطب قوی

این تصور غلط وجود دارد که تبلیغات چاپی مخاطب خاصی را هدف قرار نمی دهد. درست است که فناوری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های بازاریابی خود را در پلتفرم‌های دیجیتال اصلاح کنند. با این حال، مقدار قابل توجهی از تحقیقات و استراتژی بازاریابی برای رسیدن به جمعیت هدف در تبلیغات چاپی انجام می شود.

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک هشتگ اجتماعی ایجاد کند یا از یک شماره تبلیغاتی یا کد رهگیری منحصر به فرد استفاده کند یا یک نقطه تماس مشخص برای نظارت بر موفقیت کمپین بازاریابی خود ایجاد کند. همچنین، یک کسب و کار ممکن است کد پاسخ سریع (QR) یا نظرسنجی مشتری را برای تعیین اثربخشی یک استراتژی معین تنظیم کند.

ویژگی های تبلیغات در چاپ

 

چاپ انعطاف پذیری بی نظیری را ارائه می دهد

خواه به دنبال راهی برای دسترسی به خریداران محلی، پدران در شیکاگو، گلف بازان زن یا اهل غذا هستید، چاپ راه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به راحتی مخاطبان خود را هدف قرار دهید. حتی می‌توانید تصمیم بگیرید که پنجشنبه‌ها در بخش غذای روزنامه یا در صفحات ورزشی یکشنبه، و همچنین طیف گسترده‌ای از مجلات با علایق خاص، با آنها تماس بگیرید.

اگر نیاز به ایجاد تغییراتی در یک آگهی چاپی دارید، این کار مهمی نیست که در سایر رسانه های تبلیغاتی انجام می شود. تلویزیون و رادیو نیاز به تصویربرداری مجدد و ضبط مجدد حداقل بخشی از صحنه ها دارند، که نه تنها شامل هزینه، بلکه درگیری احتمالی برنامه ریزی با بازیگرانی است که به پروژه های دیگر رفته اند.

تبلیغات چاپی قدرت ماندگاری دارند

بر خلاف تبلیغات اینترنتی که خوانندگان اغلب برای خواندن آن باید روی آن کلیک کنند، یا تبلیغات رسانه های اجتماعی که می آیند و می روند، تبلیغات رسانه های چاپی در همان جایی که قرار است باقی می ماند. سالها بعد، وقتی مجلات ذخیره شده خود را برای یافتن مقالاتی که دوست داشتید ورق بزنید، همچنان آن تبلیغات را خواهید دید.

قدرت ماندگاری چاپ به تبلیغ کنندگان چاپ هاله ای از قدرت و استحکام می بخشد. مردم تبلیغ‌کنندگان چاپی را قابل اعتمادتر از تبلیغ‌کنندگان در قالب‌های دیجیتالی می‌دانند که زودگذر به نظر می‌رسند. تبلیغات رسانه های چاپی غنی تر و به نوعی باورپذیرتر از تبلیغات آنلاین به نظر می رسد. این تصور ممکن است با تبدیل شدن کاربران جوان‌تر، که تبلیغات آنلاین برای آنها عادی است، تغییر کند.

چاپ باعث افزایش آگاهی می شود

همه انواع تبلیغات برای موثر بودن نیاز به قرار دادن مجدد دارند. اما، در حالی که کمپین‌های تلویزیونی و آنلاین نشان می‌دهند که آگاهی از یک تبلیغ‌کننده یا برند پس از چهار بار اجرا کاهش یافته است، آگاهی همچنان با فراوانی تبلیغات چاپی افزایش می‌یابد. تبلیغات رسانه های چاپی وفاداری به برند و تصمیمات خرید را بسیار بیشتر از تبلیغات آنلاین افزایش می دهد.

تبلیغات رسانه ای 

مکانی برای هر بودجه ای

در حالی که تلویزیون برای بسیاری از تبلیغ‌کنندگان دور از دسترس است، و رادیو همیشه توصیه نمی‌شود، تبلیغ‌کنندگان در همه سطوح بودجه می‌توانند گزینه چاپ خوبی پیدا کنند. هر نوع تبلیغاتی ارزان نیست، اما حتی بوتیک ها نیز می توانند در روزنامه محلی تبلیغ کنند، که برای دستیابی به اکثر مشتریانش مناسب است.

رسانه ها را برای بیشترین تاثیر ترکیب کنید

به پاراگراف پایانی هر آگهی چاپی نگاه کنید، احتمالاً برای کسب اطلاعات بیشتر یا یک پیشنهاد ویژه، تغییر مسیر به یک وب سایت را مشاهده خواهید کرد. این به این دلیل است که چاپ فوق العاده در هدایت خوانندگان به هر کجا که می خواهید بروند خوب است. هر رسانه تبلیغاتی مزایای خود را دارد. برای حداکثر تأثیر، کمپین بازاریابی شما باید یک کمپین یکپارچه باشد که از انواع مختلف رسانه ها استفاده کند که هر کدام نسخه های تقویت کننده پیام شما هستند.

ثابت شده است که تبلیغات تلویزیونی هنگام جفت شدن با چاپ، دو برابر بیشتر از زمانی که فقط با تبلیغات آنلاین جفت می شوند، به نتیجه می رسند. ترکیب هر سه حتی موثرتر است. با رویکرد چند رسانه ای، نه تنها به افرادی دسترسی خواهید داشت که یک رسانه را بر رسانه دیگر ترجیح می دهند. شما همچنین آگاهی را افزایش می دهید و در دراز مدت، وفاداری به برند را افزایش و حفظ می کنید.

تبلیغات رادیویی

تبلیغات در رادیو یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان هدف است، اگر مخاطبان شما به خوبی تعریف شده باشند. اگر می‌دانید که مخاطبان هدف شما احتمالاً به کدام ایستگاه گوش می‌دهند، می‌توانید به طور مرتب در آن ایستگاه تبلیغ کنید تا مشتریان جدیدتری جذب کنید.

اگرچه رادیو یک راه قدرتمند برای تبلیغ به مخاطبان هدف شما است، اما اشکالات خاصی در رسانه صدا وجود دارد که باید قبل از استفاده از این رسانه در نظر بگیرید. یکی از این اشکالات مربوط به حافظه شنوندگان است. پس از مدتی، اکثر مردم به سختی آنچه را که از رادیو شنیده اند به خاطر می آورند. بنابراین، در حالی که تبلیغات شما ممکن است در لحظه تأثیر بسیار زیادی داشته باشد، ممکن است بعداً تبلیغ شما تأثیر خود را از دست بدهد.

بهترین راه برای تداوم تأثیر تبلیغات خود در رادیو این است که آن را بارها و بارها پخش کنید. این از این جهت خوب است که تضمین می‌کند شنوندگان پیام ما را می‌شنوند و بنابراین در ذهن آنها نفوذ می‌کند. با این حال، این نیز بد است که مجبور شدن بارها و بارها پیام خود را پخش کنید می تواند برای جیب شما بسیار سخت باشد. اگر نمی توانید به طور مکرر تبلیغات تبلیغاتی خود را در ایستگاه پخش کنید، آنقدر که می خواهید نتیجه نخواهید داشت.

تبلیغات تلویزیونی

تلویزیون یک رسانه بسیار قدرتمند برای تبلیغات است، زیرا می‌تواند برای طیف متنوعی از مردم دسترسی داشته باشد، و می‌تواند به خوبی جمعیت‌شناسی یا علایق خاصی را هدف قرار دهد. تبلیغات تلویزیونی صرفاً در مورد رسانه نیست. در عوض، تبلیغات تلویزیونی طیف وسیعی از رسانه ها را به طور همزمان پوشش می دهد. شما صدا، ویدئو، رنگ، متن و تقریباً هر چیز دیگری دارید. بنابراین، تبلیغات تلویزیونی ظرفیت بیشتری نسبت به رادیو، روزنامه و مجله دارد تا مخاطبان شما را به خرید محصول و اشتراک خدمات شما ترغیب کند. آنها بسیار کاربردی هستند و بنابراین اگر بخواهید در تبلیغات خود نحوه عملکرد محصول خود را نشان دهید، ایده خوبی هستند.

یکی از چالش های اصلی تبلیغات تلویزیونی این است که آنها بسیار گران هستند زیرا شما باید ابتدا تبلیغات را تولید کنید و سپس یک جایگاه در یک شبکه تلویزیونی خریداری کنید تا تبلیغ شما پخش شود. به طور معمول، این اسلات ها معمولاً در واحدهای ثانیه فروخته می شوند، مانند 20 ثانیه، 30 ثانیه و غیره. هزینه بازه زمانی متفاوت خواهد بود، با توجه به تعدادی از عوامل، مانند زمان بازه زمانی، برنامه ای که هنگام پخش آگهی پخش می شود، منطقه ای بودن یا مترو بودن تبلیغ و اینکه آیا در حال خرید اسلات در یک شبکه واحد هستید یا خیر. یا در چندین شبکه

 

ماندگاری طولانی تر

یک تبلیغ در تلویزیون اجرا می شود، سپس تمام می شود. در مورد رادیو هم همینطور است. روزنامه روزانه پرت می شود. مجلات ممکن است ماه‌ها روی میز قهوه‌خوری یا ماه‌ها بیشتر در اتاق انتظار پزشک بنشینند.

بعد از اینکه خریدار خواندن مجله را تمام کرد، اعضای خانواده ممکن است آن را بخوانند، یا ممکن است آن را به یکی از دوستانشان بدهند یا ممکن است آن را به کتابخانه محلی خود اهدا کنند. توانایی فروش می تواند تا مدت ها پس از پرداخت هزینه تبلیغ ادامه یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *