آیا کارت ویزیت مهم است ؟

علیرغم وابستگی فزاینده به فناوری در این دنیای دیجیتال پر سرعت، کارت‌های ویزیت همچنان مهم و غیرقابل جایگزین هستند. کارت های ویزیت طاقچه ای که برای خود ساخته اند را نمی توان با اتوماسیون یا پیشرفت های فناوری از بین برد. معمولاً افراد متخصص در تجارت و بازاریابی هنگام ملاقات با مشتریان بالقوه کارت ویزیت خود را برای معرفی خود و تبلیغ کسب و کارشان به دست می دهند. اهمیت کارت‌های ویزیت در نمایشگاه‌ها یا سمینارها دیده می‌شود، جایی که می‌توان آن‌ها را در اختیار گروه بزرگی از مردم قرار داد که مشتریان بالقوه شما هستند. کارت ویزیت ساده ترین راه برای تبادل اطلاعات تماس است.

چرا کارت ویزیت مهم است؟

اهمیت کارت ویزیت را می توان در فعالیت بازاریابی و برندسازی یک شرکت نیز مشاهده کرد. کارت‌های ویزیت حامل اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و غیره هستند. همه چیز از ترکیب رنگ ها گرفته تا قرار دادن لوگو و انتخاب فونت ها می تواند به ایجاد تاثیر مطلوب بر ذهن گیرنده کمک کند.

برای مشتریان، کارت ویزیت می تواند کیفیت احتمالی محصولات یا خدمات شرکت ارائه دهنده کارت را تعیین کند. مطالعات نشان داده است که بیش از 72 درصد از افرادی که کارت ویزیت دریافت می کنند، بسته به کیفیت کارت ویزیت آن شرکت، نظری در مورد آن دارند. این ثابت می کند که طراحی کارت ویزیت و کیفیت آن می تواند تصویر و موفقیت یک تجارت را تعیین کند. استفاده از کاغذ کارت با کیفیت بالا و طراحی هیجان انگیز می تواند مشتری جدید را تحت تاثیر قرار دهد.

کاربرد کارت ویزیت چیست؟

همانطور که در بالا مشاهده شد، کارت ویزیت برای بازاریابی و برندسازی یک کسب و کار بسیار مهم است. در زیر به پنج کاربرد اصلی کارت ویزیت اشاره شده است که آنها را ضروری می کند.

1. به اشتراک گذاری اطلاعات تماس

استفاده اولیه از کارت ویزیت به اشتراک گذاری اطلاعات تماس با مشتری یا همکار تجاری احتمالی است. کارت ویزیت انتقال اطلاعات مهم تماس مانند نام، عنوان شغلی، شماره تماس، آدرس ایمیل و وب سایت شرکت را آسان می کند. گیرنده کارت ویزیت می تواند به راحتی آن را در کیف پول یا پوشه کارت برای مراجعات بعدی ذخیره کند. این کارت ها هنگام یافتن جزئیات شرکت بسیار مفید هستند.

امروزه می توان از برخی از مدل های آیفون و گوشی های اندرویدی برای ارسال اطلاعات تماس به گوشی دیگر به صورت دیجیتالی استفاده کرد. اما انتقال یا اشتراک گذاری تنها در صورتی امکان پذیر است که تلفن گیرنده برای پذیرش چنین اطلاعاتی سازگار باشد. ممکن است همه مشتریان یا همکاران تجاری شما تلفن های سازگار برای دریافت جزئیات تماس دیجیتال نداشته باشند. از این رو اهمیت کارت ویزیت همچنان قوی است.

2. ایجاد روابط با افزودن یک تماس شخصی

وقتی فردی کارت ویزیت خود را تحویل می دهد، فقط اطلاعات تماس خود را به اشتراک نمی گذارد. مردم معمولاً هنگام مبادله کارت ویزیت با یکدیگر دست می دهند و احوالپرسی می کنند و با هم صحبت می کنند. از این رو هنگام تحویل کارت ویزیت، فرد فرصتی برای گفتگو با گیرنده و همچنین فرصتی برای ارتباط با آنها پیدا می کند. صحبت کردن با مشتری یا همکار احتمالی هنگام تحویل کارت، محیطی دوستانه ایجاد می کند و گرمی در بحث به ایجاد روابط قوی تر کمک می کند.

با این حال، نباید فراموش کرد که کیفیت کارت ها نیز نقش بسزایی دارد. کیفیت و طراحی کارت ویزیت نشان دهنده حرفه ای بودن شما و کیفیت محصولات و خدمات شماست.

 


3. ایجاد یک برداشت اول خوب

برای اینکه در بازار علامتی برای خود بسازید، یک کسب و کار باید اولین برداشت خوبی را ایجاد کند. با رقابت شدید در بازار، اولین برداشت شما آینده شما را تعیین می کند. کسب و کارها از رسانه های مختلف برای جلب توجه مصرف کننده استفاده می کنند. زندگی در حال حاضر بسیار سریع حرکت می کند. از این رو ضروری است که به سرعت یک تاثیر اولیه عالی ایجاد کنید، بنابراین مشتریان بالقوه جدید شما و محصولاتتان را به خاطر بسپارند. یک کارت ویزیت با طراحی زیبا و برنامه ریزی شده می تواند به ایجاد تصویری مطلوب از کسب و کار در ذهن گیرنده کمک کند. قرار دادن درست لوگوی شرکت، استفاده خوب از رنگ و فونت و کیفیت کاغذی که برای چاپ کارت ها استفاده می شود می تواند تعیین کند که آیا می توانید اولین برداشت عالی را ایجاد کنید یا خیر.

4. ابزار بازاریابی و تبلیغات

یک کارت ویزیت سفارشی شده با طراحی واضح می تواند بهترین ابزار بازاریابی و تبلیغ برای یک کسب و کار باشد. با افزایش وابستگی به فناوری و رسانه های اجتماعی برای ترویج یک کسب و کار، شرکت ها شروع به تمرکز زیادی روی بهینه سازی موتورهای جستجو، بازاریابی ایمیلی و غیره کرده اند تا کسب و کار بیشتری را جذب کنند. با این حال، استفاده از کارت‌های ویزیت نیز می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد، زیرا هنگام تحویل کارت یا اشتراک کارت، نماینده شما فرصتی برای ملاقات حضوری با مشتری یا مشتری احتمالی دارد. وقتی شخصی را شخصا ملاقات می‌کنید، آسان‌تر است که تصویری قوی بسازید و او را تحت تأثیر قرار دهید، نه اینکه امیدوار باشید که ایمیل یا فناوری این کار را برای شما انجام دهد. فقط اطمینان حاصل کنید که شما و تیمتان همیشه کارت ویزیت همراه خود داشته باشید تا در صورت ملاقات با مشتری احتمالی، آنها را تحویل دهید.

5. ابزار شبکه

امروزه بیشتر معاملات تجاری به صورت آنلاین انجام می شود. کسب و کارها دیگر فرصتی برای ملاقات با مشتریان احتمالی خود و گفتن آنها در مورد شرکت و محصولات و خدمات ارائه شده ندارند. کسب‌وکارها می‌توانند به صورت مجازی با صدها مشتری احتمالی از طریق ایمیل و غیره تماس بگیرند. با این حال، ارسال انبوه ایمیل‌ها جایگزینی برای شبکه‌سازی و ارتباطات رو در رو نیست، که به ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان کمک می‌کند. کارت ویزیت در ایجاد این فرصت ها ضروری است که می تواند به ایجاد ارتباطات شخصی کمک کند. آنها با استفاده از قدرت شبکه های شخصی به افزایش فروش و درآمد کمک می کنند. کارت ویزیت می تواند به ایجاد هویت برند قوی و ایجاد شبکه ای از روابط شخصی کمک کند.
چه به دنبال کارت ویزیت با ارزش و باکلاس باشید و چه به دنبال کارت ویزیت های شیک با کیفیت بالا هستید، خدمات طراحی و چاپ کارت ویزیت با کیفیت بالا از چاپ دمیرچی می تواند به شما کمک کند تا اولین قدم مورد نیاز را برای تبلیغ کسب و کار خود در مقیاس بزرگ انجام دهید.

خودتان را با کارتتان معرفی کنید

هنگام تحویل کارت ویزیت، مشتریان فقط اطلاعات تماس را دریافت نمی کنند. دست دادن های زیادی با تعویض این کارت ها انجام می شود. هر دو طرف تشکر می کنند و به یکدیگر سلام می کنند.

علاوه بر این، آنها زمان خوبی را در حین صحبت کردن می گذرانند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند. آنها اطلاعات تماس خود را از طریق کارت ها در یک محیط دوستانه به اشتراک می گذارند. این گرما به ایجاد رابطه با مشتری کمک می کند.

 

با این حال، فراموش نکنید که کیفیت کارت ها مهم است. در حالی که صمیمیت شخصی در به اشتراک گذاری کارت ها ضروری است، مواد با کیفیت و طراحی آنها حرفه ای بودن شما را به مشتریان یادآوری می کند.

بت رمزی، سخنران و نویسنده برجسته استارتاپ ها و توسعه اقتصادی، توصیه می کند که از فلز به عنوان ماده ای برای ساخت کارت ها استفاده شود. او می‌گوید: « کارت‌های ویزیت فلزی سرمایه‌گذاری خوبی هستند، مخصوصاً اگر قرار باشد مگنتو را ملاقات کنید. او چاره ای جز جذب شدن به تو ندارد.»

تاثیر فوق العاده کارت ویزیت بر مشتری

هر کسب و کاری که به طور جدی انجام می شود باید توجه مشتریان هدف خود را جلب کند. به دلیل حواس پرتی، دامنه توجه مردم در حال افزایش است. بنابراین، اولین تاثیر فوری بر روی مخاطب هدف بسیار ضروری‌تر می‌شود.

 

طراحی کارت ویزیت جذاب و فکر شده توجه را به خود جلب می کند و تصور مطلوبی از یک تجارت ایجاد می کند. لوگوی شرکت، جزئیات شرکتی که با سلیقه نمایش داده می شود، استفاده از رنگ های برند و فونت مناسب مطمئناً ظاهری حرفه ای به کارت می بخشد. این باعث می شود یک برند برای مشتریان قابل تشخیص باشد.

مناسب در برخی فرهنگ ها

در برخی فرهنگ ها، کارت ویزیت جایگاه برجسته ای دارد. برای آنها، کارت ها بخشی از تشریفات تجاری است. به عنوان مثال، اگر در هنگ کنگ تجارت می کنید، زمانی که شخصی کارت را به شما می دهد، باید کارت ویزیت خود را در ازای آن ارائه دهید. اگر کارت خود را به اشتراک نگذارید مطمئنا مشتری را از دست خواهید داد.

به طور مشابه، در ژاپن، مشتریان کیفیت کاغذ کارت شما را می بینند تا قضاوت کنند که شما چقدر کارآمدی کسب و کار خود را اداره می کنید و رفتار خود را انجام می دهید. با این حال، هنگام ایجاد کارت ویزیت ، ضروری است که طرح لوگوی شما در یک طرف به طور برجسته ظاهر شود. این آرم و جزئیات تماس دلایلی هستند که شما کارت را برای آن ایجاد کردید.

آنها را به ابزارهای بازاریابی مستقیم تبدیل کنید

کارت ویزیت سفارشی مدرن یک ابزار بازاریابی مستقیم است. در حالی که بهینه‌سازی موتورهای جستجو، بازاریابی ایمیلی و سایر روش‌های بازاریابی منجر به جذب مشتری و مشتریان بالقوه می‌شود، کارت‌های ویزیت همچنان موثرتر هستند. این به دلیل ملاقات حضوری است که با به اشتراک گذاری کارت ها انجام می شود.

 

وقتی در هر جایی از جمله در سالن‌های فرودگاه و کنفرانس‌های صنعتی با یک پیشرو بالقوه مواجه شدید، فقط کارت خود را به آنها بدهید. فقط چند کارت همیشه در جیب خود داشته باشید تا آنها را در اختیارتان قرار دهید تا مستقیماً در هر کجا که آنها را پیدا کردید، آنها را جستجو کنید.

کسب و کار خود را قابل ارجاع کنید

در کارت ویزیت نیز باید ذکر شود که شما یا کسب و کارتان چه مهارت هایی دارید. دادن نام شرکت و اطلاعات تماس کافی نیست. اگر کارت شما به گیرنده اجازه می دهد مهارت اضافی شما را بداند، به ایجاد ارجاع کمک می کند.

شخص دریافت کننده می تواند کسب و کار و مهارت های شما را به فردی که به دنبال آن دسته از مهارت ها است ارجاع دهد. این مهم است که با افراد با پیشینه های مختلف روبرو شوید. آنها می توانند کسب و کار شما را به دیگران ارجاع دهند.

 

اما ابتدا، مطمئن شوید که طراحی کارت شما به اندازه کافی خوب است تا ارجاعات را وادار کند. بنابراین، ارائه‌دهنده خدمات طراحی گرافیک شایسته را استخدام کنید که بتواند تأثیر مطلوبی را از طراحی ایجاد کند.

از عناصر رنگ ها، متن، تصاویر و لوگوها عاقلانه استفاده کنید تا پیام برند خود را به طور موثر منتقل کنید. اگر گیرنده کارت تحت تأثیر قرار گیرد، شانس شما برای دریافت ارجاعات بیشتر بیشتر می شود.

ایجاد اعتماد

به دلیل فضای رقابتی بازار، مشتریان باید به یک شرکت و محصولات آن اعتماد داشته باشند. اگر به پیشنهادات یک شرکت ایمان نداشته باشند، فقط خرید می کنند. کارت‌های ویزیت می‌توانند تا حدودی این کمبود اعتماد را برطرف کنند.

 

از آنجایی که هنگام اشتراک‌گذاری کارت‌ها، صمیمیت و احوالپرسی شخصی زیادی رد و بدل می‌شود، به ایجاد مقدار عادلانه اعتماد کمک می‌کند. علاوه بر این، یک طراح گرافیک حرفه ای می داند که چگونه رنگ ها و غیره را در طراحی کارت بگنجاند تا اعتماد را برانگیزد. طراحی کارتی که به صورت سازماندهی شده به نظر می رسد، به خوبی برای کسب و کار صحبت می کند.

آن را به ابزار شبکه خود تبدیل کنید

بیشتر مشاغل به صورت مجازی در دنیای دیجیتال امروزی اتفاق می افتند. این به گسترش شبکه شرکت ها کمک شایانی کرده است. شما می توانید به سرعت با صدها نفر از طریق ایمیل و غیره تماس مجازی برقرار کنید.

اما این شانس ملاقات شخصی با مشتریان را از بین می برد. هیچ جایگزینی برای شبکه سازی چهره به چهره که روش مرسوم ثابت شده برای ایجاد روابط بوده است وجود ندارد.

کارت ویزیت نقش بسزایی در ایجاد فرصت ها دارد. آنها به دلیل قدرت شبکه های شخصی به افزایش فروش کمک می کنند. به یاد داشته باشید که با یک برنامه شبکه قوی، کسب و کار شما می تواند یک هویت برند واقعی ایجاد کند . کارت ویزیت کمک قابل توجهی به ایجاد زنجیره ای از روابط شخصی می کند.

بنابراین، اینها دلایل کلیدی برای مشاغل در هر مقیاسی است که باید از قدرت کارت ویزیت برای رشد خود استفاده کنند.

اما نتایج به توانایی شما در کشف پتانسیل کارت ها در ساخت شبکه بستگی دارد. اینها بدون شک ابزارهای بازاریابی عالی هستند اگر بتوانید آنها را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی کلی خود قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *